Reklam Alanı

Avrasya Maratonu..Vol-1

Sayılı günler kala Avrasya Maratonuna değinmemek olmazdı kaldı ki yoğun bir şekilde üstünde bizzat çalışanlardan biri iken...

Buradan sadece sponsorluklar tarafına değineceğim Avrasyanın ve bu yazıyı mümkün olduğunca kısa tutacağım çünkü Avrasya ile ilgili yazılacak ve çizilecek çok şeyim olacak ileriki günlerde..

Maraton tarihine ve formatına kısaca değindikten sonra, işin sponsorluk tarafına geçmeyi düşünüyorum..

1979'da bir halk koşusu olarak başlayan Avrasya Maratonu 1981 yılından itibaren yarış formatını almış, 2001'den beri her anlamda önemli bir çıkış yakalamış. Maratonun 2008 yılında IAAF gümüş kategori statüsüne alınması,2010 yılında ki 200 binlere varan katılımcı rakamları, 2011 yılında IAFF altın maraton statüsüne geçmek için yapılan girişimler ve maratona kazandırılan sponsorlar bunun önemli bir göstergesi..
Avrasya Maratonunda: Maraton kategorisi, 15km koşusu ,8km koşusu ve halk yürüyüşü adı altında 4 kategori mevcut. (geçen yıllarda adı halk koşusu olan yarışın,koşanlardan çok yürüyenlerin bolluğu münasebetiyle 2011'de halk yürüyüşü adıyla lanse edileceğini de kuşlardan duydum laf aramızda.)

Maraton için gerekli özet bilgileri verdikten sonra birazda Maratonun geçen yılki sponsorlarından bahsedeyim ve şimdilik bu bahsi Avrasya vol-2' ye kadar kapatayım..

Maratonun sponsorları (2010) geçen yıl Akşam(Ana Sponsor), THY,Nike ve Coca Cola (Tedarik) , Medical Park Hastanesi ise Sağlık sponsoru idi..Genel itibari ile memnun olduklarını söyleyebilirim zira net olmamakla birlikte bir tanesi hariç sponsorluklar 2011 de yeni uygulamalarla genişletilerek tazelenme aşamasında..

Diğer Avrasya yazılarımda çokca Sponsorlar ve Sponsorlar sayesinde Avrasyanın geldiği,geleceği noktaya geniş bir şekilde değinmeyi düşündüğüm için bugünlük bu bahsi burada kapatıyorum..sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder